19.09.2016

Beirut

Seyahat bloggerı olmasam da seyahati, güzel yemekleri, yeni yerler görüp, yeni deneyimler yaşamayı seviyorum. Bu yüzden fırsat buldukça sık sık seyahat ediyorum. Size de bu seyahatlerde hem giydiğim kombinleri hem de gittiğim yerleri paylaşmaya çalışıyorum. Yaklaşık 3 hafta önce yaptığım Beyrut seyahatimi anlatmak istiyorum size.

Beyrut yazın gitmek çok da mantıklı değilmiş, indiğimizde inanılmaz bir sıcak karşıladı bizi. Bahar gezmek için daha ideal diyebilirim.  

Beyrut'da dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta var. En önemlisi taksiler, her seferinde sizden farklı para almaya çalışıyorlar, pazarlık yapmanız gerekiyor.  Onun dışında zaten merkezi yerlerde dolaşırsanız güvenlikle ilgili hiç bir sorun yaşamazsınız, İstanbul'dan bir farkı yok.

Şehrin en güzel yanı mutfağı. Lübnan mutfağının zengin mezelerinden yemeden buradan dönmeyin. Önereceğim yerler El Sherif Cafe, Müzikhol ve Sultan İbrahim. En güzeli de yemeğin yanında nargile içebiliyor olmak ve evet burda nargile çok güzel.

Dress/Elbise: SheinsideBeyrut'un en şaşırtıcı yanı gece hayatının çok çok iyi olması. Teras barları, gece klüpleri, tarz mekanları ile kesinlikle bizden tam not aldı. Gündüz Gemmayze, Beirut Downtown'da gezinip akşam, Iris roof bar, White, B018, Train Station(eski gerçek tren istasyonu), mutlaka görülmesi gereken yerlerden. 

Bunların dışında gündüz Mar Mikhael'deki renkli merdivenleri, Pigen Rock'ı, Marinayı ve vaktiniz varsa Byblos'u görüp öyle gelin. Beyrut'u o kadar sevdim ki sanırım her an tekrar gidebilirim:)
1 yorum:

Special design for Puk Fashion by GeCe