6.01.2016

About Me

Bloğumda son 3 yıldır sizlere moda ve trendler hakkında gelişmeleri ve kendi stil önerilerimi paylaşmaya çalıştım ama farkettim ki kendimden hiç bahsetmemişim. Bugün biraz da kendimi anlatmak istiyorum. 6.5 senedir kurumsal hayatta pazarlama alanında çalışırken bir yandan çok sevdiğim moda alanı ile hep haşır neşir oldum. Bloğa yazmayı, yeni şeyler araştırmayı, modanın renkli yüzünü çok sevdim ama moda benim hayatım için asla ana bir amaç olmadı sadece araç oldu. Bu yazı biraz da blog açmak isteyen, kariyerini moda bloggerı olarak yürütmek isteyenlere aslında. 

Şu anda kurumsal hayatımı sonlandırmış olsam da yine kendi sevdiğim işi pazarlamayı yapıyorum ama bu sefer bir marka için çalışmak yerine, bağımsız farklı markalar için çalışıyorum. Neden bloggerlığı bir meslek olarak yapmıyorsun diye soranlara hep aynı cevabı veriyorum; bloggerlık insanlara yön veren, ilham veren çok güzel bir vitrin ama yaratıcı bir işe dönüştürmediğiniz sürece sizi tatmin etmesi çok zor. Ancak bir marka olduğunuzda, bir değer sunduğunuzda, bir fayda sağladığınızda hem kendinizi değerli hissedecek hem de başkaları için değerli bir şeyler yapmış olacaksınız. O yüzden önce her ne iş yapıyor olursanız olun aynı şeyi sorgulayın; bu yaptığım işi bir amaç uğruna yapıyor muyum? Hepimiz hayatlarımızda bir adanmışlığa, bir amaca ihtiyacı duyarız. Bence mutluluğun formülü bu cevabın altında yatıyor.

Bu ara hayattaki her şeyden daha çok ilham almaya ve sunulanı değil görmek istediklerimi görmeye başladım. Bu da bana daha çok fırsat yaratırken aynı zamanda konfor alanımdan çıkmaya cesaret verdi. Sizlere de tavsiyem; şunu nasıl yaparım demek yerine neden olmasın deyip bir yerden başlamak gerekiyor. Umarım herkes kendi amacını yaratır, başkalarına da yaptığı iş ile ilham unsuru olur.
0 yorum:

Yorum Gönder

Special design for Puk Fashion by GeCe