24.02.2015

Be High Be Mine

Bu sene en sevdiğim trend kısalan pantolon paçaları oldu. Eğer benim gibi minyonsanız ve boyunuz kesilmesin istiyorsanız bu trendi yüksel bel pantolonlar ile takip edin. Bu kombinde yine en sevdiğim renkler bir arada; lacivert, siyah ve kırmızı. Bu üçlünün uyumuna bayılıyorum. Kazağım ise Twist indirimden yakaldığım ince, baharlık bir model. İçimdeki dantel aşkı hiç bitmeyecek sanırım:)

This year my favourite trend so far is short trouser leg. If you are also petite like me, I suggest to try this trend with high waisted pants to avoid look shorter. In this outfit, my favourite colors are all together; black, navy and red. I like the harmony of three. My knit is from last summer sale at Twist, of course it's made of lace:)Top/Üst: Twist
Pants/Pantolon: Zara
Boots: Alexander Wang
Bag/Çanta: Furla

20.02.2015

Wear Pink Be Happy

Her rengin hikayesini seviyorum. Sanırım asla diyebileceğim bir renk yok. Pembenin enerjisi ise bir başka. Özellikle kış günlerinde renkleri kaybettiğimiz oluyor. Bu pembe kaban şu soğuk ve kapalı kış günlerinde bana ilaç gibi geliyor. Umarım postun enerjisini siz de beğenirsiniz:)

I like the story of every color. I think there is no color that I could say no. Pink energy is something different for me. Especially in short, winter days, pink gives me the energy that I need. Hope you'll also like the vibe in this post:)

Coat/Kaban: Koton(old)
Beanie/Bere: Accessorize

17.02.2015

Yes to Shades

Güneş gözlüğü artık benim için yaz kış çantamda taşıdığım bir aksesuar. Sadece güneşe karşı değil kirli havaya, dumana, alerjiye karşı da gözümü koruyor. Peki hepimiz için vazgeçilmez bir parça olan güneş gözlüklerini seçerken nelere dikkat etmeliyiz;


  1. Öncelikle yüz şekli çok önemli. Yuvarlak bir yüzü tam yuvarlak modeller kötü göstereceği gibi ince bir yüze de fazla keskin hatlara sahip gözlükler gitmiyor. Yuvarlak yüzlü kişiler kare ya da köşeli modelleri tercih edebilirken, uzun yüzlüler geniş çerçeveli modelleri tercih edebilir.
  2. Benim için çok önemli olan diğer bir konu da gözlüğün kaşı kapatması. Normalde büyük çerçeveli olmadıkça her gözlük tamamen kaşı kapatmaz, ama bazı gözlükler var ki kaşın çoğunu dışarıda bırakıyor. Hele de benim gibi kaş renginiz koyu ise bu çok sırıtabiliyor, hiç tavsiye etmiyorum.
  3. Gelelim son konuya, gözlüğün yüzünüze oturuş şekli. Bunu en iyi burnunuza nasıl oturduğu ile anlarsınız. Sakın burnunuza tam oturmayıp havada duran gözlükleri tercih etmeyin, en ufak öne eğilmenizde yüzünüzden düşebilir.
Benim bu çekimde seçimim illesteva marka gözlük oldu. Birbirinden farklı renk ve model seçeneğine sahip. Bir çok ünlünün tercih ettiği bu gözlükleri Kent Optik'de bulabilirsiniz.Top/Üst: Zoe Karssen
Sunnies/Gözlük: İllesteva

2.02.2015

Grey on Grey

Bir kaç sezondur trend olan başka bir akım da baştan aşağı aynı renk giyinmek. Baştan aşağı, beyaz, gri, siyah, kırmızı giyinirken dikkat etmeniz bir kaç kural var.

İlki sade bir görüntüyü baştan aşağı korumanız lazım. Kıyafetiniz ne kadar sade olursa, renklerin etkisi o kadar çarpıcı olur. 

İkinci kural kıyafeti sade tutarken, ayakabbı ya da çantayı farklı renkte ya da modelde tutmak ki, kıyafeti taşıyabilsin. 

Üçüncü kural, renk tonlarını umursamamak. Hatta mümkünse biraz farklı tonları seçmek. Bu da hoş bir geçiş yaratacaktır.

Ben bu kombinde baştan aşağı gri giymeyi seçtim. Önden fermuarlı bot detayım ile de kombine şık bir görünüm kattım. Dilerseniz altına giyeceginiz spor ayakkabılar ile haftasonu rahatlığını yakalayabilirsiniz.

Wearing one color from head to toe has become a trend for couple of seasons. There are some rules when you are applying it.

First, you need to make sure that more plain look is more attractive look in one color. 

Rule number 2 is, as long as you keep the outfit simple and plain, you can bring energy with different color or model shoes and bags.

Third rule is, forget about the color tones harmony. Choose even different color tones if it's possible to create a nice transition.

In this outfit, I chose to wear all grey with a front zipped boots. I created a more smart look, however you can turn this into a sporty look with one pair of sneakers.


Knit/Kazak: Zara(old)
Jeans: Zara
Boots/Bot: Aldo

Special design for Puk Fashion by GeCe