26.01.2015

Weekend Attire

Haftasonları bütün moda kurallarını yıkın ve en çok ne ile rahat ediyorsanız onu giyin. Haftasonları bunun içindir değil mi? 

At weekends, break all the fashion rules and wear whatever you want. That's what the weekends for, right?


Knit/Kazak: Mango
Jeans: Zara
Sneakers: Miu Miu
Bag/Çanta: Mansur Gavriel

19.01.2015

Sky High

Yüksek belli pantolonların uzun gösterdiği hepimizce bilinen bir gerçek. Peki yüksek belli kot seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Öncelikle kumaşın esnekliği ve kavrayışı çok önemli. Ne kadar dar ama aynı zamanda esnek olursa hem o daha iyi kavrar hem de tam yukarı çıkarak, belinize tam oturur.

Ben bu kotu seçerken, özellikle kumaşına bayıldım. Mango'da böyle bir kalıp ve kumaşı bulabileceğimi hiç tahmin etmezdim ama hem modeli hem duruşu harika! Üstelik 1 beden ince de gösteriyor diyebilirim. 

Son bir öneri, yüksek bel pantolonları kısa üstlerle kombinlemek istemiyorsanız, giyeceginiz bluzu ya da kazagı kotunuzun içine atın. Hem belinizi vurgulayabilir hem de bacaklarınızın uzun görüntüsünü kesmemiş olursunuz.

It's a known fact that high waisted pants always make you taller. What are the styling tips that we should take consider while wearing these pants?

First of all, you should make sure the fabric is stretch and mold is skinny. Jeans should definitely get the shape of your body.

While I was choosing this jean at Mango, I loved its' fabric and how it looks on my body. Plus, it shows you one size skinnier.

One last tip, combine your high waisted jeans with crop tops or put your tops inside your pants. It's important to emphasize your belt and create long leg look.


Knit/Kazak: Benetton
Jeans: Mango
Heels/Ayakkabı: Zara(old)
Bag/Çanta: Celine

17.01.2015

Be Long Be Cool

Kışın kat kat giyinmek her ne kadar zor olsa da yaratıcı görüntüler yaratmak da mümkün. Deri ceketleri kışın da giymek istiyorsanız, içine giyeceğiniz, bu sezon çok moda olan, uzun yün hırkalar ile hem farklı bir görüntü hem de şıklık yakalayabilirsiniz. 

Eğer benim gibi minyonsanız hafif bir topuklu ile de boyunuzu kesmesini engellemek mümkün. Bu kombini daha şık hale çevirmek içinse önerim, hırkayı dügmeleri kapalı kullanıp hırkanın üstüne kemer takıp kombinlemek. 

Layering is the most fun thing in the winter! There are too many options for you to combine things together. What I really like is combining Long Cardigans with different alternatives rather than boring winter coats.

In this outfit, I preferred to combine it with leather jacket. If you want to make it more elegant, suitable for the night, you can wear it with a belt on with stilettos. If you are petite like me, don't forget to add some heels to your look.

Cardigan/Hırka: Zara (Terkos'da var)
Leather Jacket/Deri ceket: H&M(old)
Jeans: Mango
Bag/Çanta: Celine
Sneakers: Isabel Marant
Shawl/Atkı: Zara

13.01.2015

Investment Piece: Cashmere

Her sezon dolabımıza bir sürü parça ekliyoruz. Bazen trend olduğu için bazen sadece indirimde olduğu için ihtiyacımız olmayan bir sürü parçayı aldığımız oluyor. 

Son yıllarda dolabımdaki karmaşadan kurtulmak adına biraz daha klasik parçalara yatırım yapmaya başladım. Bu parçalar hem zamansız hem de dolabınızın kurtarıcıları oluyor. Daha önceki postlarımdan birinde(buradan bakabilirsiniz) minik siyah elbisenin dolabın en büyük kurtarıcılarından olduğunu söylemiştim.

Bu postta ise herkesin dolabında yer alması gereken kaşmir kazakları mercek altına aldım. Zara indiriminin ilk gününde yakaladığım bu kaşmir kazak hem rengi hem de yumuşak dokusuyla klasikler arasına girdi bile. İster hareketli bir etek ile kombinleyin, ister dar kotunuzla. Zara'da kaçıranlar için şu an Massimo Dutti'de de indirimli satılıyor.

Every season, we buy many clothes for different reasons, because they are on sale, because they are trendy. However, we should remind ourselves that do we need them?

From this perspective, I started to collect classic pieces which can be worn for many years. Cashmere is one of the best investment for your wardrobe detox. I bought this Zara cashmere knit from sale. You can also find similar ones in Massimo Dutti sale.


Knit/Kazak: Zara (Zara'da şu an indirimde, benzeri Massimo Dutti'de var)
Leggings/Tayt: Calzedonia
Boots/Bot: Alexandar Wang

9.01.2015

Back to School

Haftasonu okuluma uğrama şansım oldu kısa da olsa. Okul yıllarında değerini o kadar bilemesek de en çok uzaklaşınca özlüyor insan okulunu. Tekrar öğrenci olsam ne giyerdim diye düşündüm ve sonunda bu kombin ortaya çıktı. Okul zamanında da anlamazdım, hala aynı düşüncedeyim bir insan öğrenciyken neden okula topuklular rahatsız kıyafetler ile gelir? Hala şansınız varken öğrenciliğin tadını çıkarın, spor ayakkabı kottan vazgeçmeyin:)

At weekend, I had a chance to stop by my university. I missed it so much. This outfit could be a perfect school day outfit for me back in old days, I am still thinking the same. You don't need to wear high heels, or uncomfortable skirts to school. Just wear your jeans and sneakers when you still have a chance. This is an advice from me:)


Cardigan/Hırka: H&M (şu an indirimde/now on sale)
Jeans: Zara ( Benzerleri için tık tık)
Shawl/Şal: Stefanel
Sneakers: Isabel Marant

6.01.2015

Same Camel Coat Different Touch

Benim gibi herkes bu sezon bu Koton kabanın peşine düşmüştür eminim. Fiyat performans ve ürün kalitesine baktığınızda kaçırılmayacak bir parça kesinlikle. Sezonun en trend renklerinden camel olması da cabası. 

Her gün bu kabanla birilerini görüyoruz sosyal medyada, yolda, sokakta. Peki bu herkeste olan parçalarla koyun ve sürü etkisinden nasıl kurtulursun?

Kaban sizde farklı görünsün istiyorsanız, sizlere önerim ona kendi dokunuşunuzu katın. Bu benimki gibi farklı renkte bir boyunluk olabilir, yakanıza takacağınız bir broş ile bambaşka bir etki yaratılabilir ya da beline siyah bir kemer ile belinizi vurgulayabilirsiniz.

Benim gibi minyonsanız da önerim kabanı taşıyabilmek adına topuklular ile giymeniz ki üzerinize emanet gibi durmasın.

Herkesde var almayayım düşüncesi yerine ben bu kabanı nasıl daha güzel taşırıma bakın derim:)

Camel coat is a must have this season and everyone seems to have it in their wardrobes. To create a differentiation, my suggestion is to combine it with a contrast snood or a different accessories such as belt or long shawl. Don't ever think if I buy this, I will look like anyone else, instead add your touch:)
Coat/Kaban: Koton
Snood/Boyunluk: American Apparel(Benzeri burada)
Boots/Botlar: Alexandar Wang

Special design for Puk Fashion by GeCe