21.08.2015

Selimiye

Bu güzel balıkçı kasabasına daha önce tekne ile bir kaç kere gitmiştim ama hiç gezme fırsatım olmamıştı. Öncelikle Selimiye ile ilgili şunu belirtmekte fayda var, doğası, coğrafyası çok güzel küçük bir sahil kasabası Selimiye. Ama Selimiye'den uçsuz bucaksız deniz, masmavi sular beklemek anlamsız olur, doğası gereği kapalı bir koy olduğu için su durağan burda. Selimiye'de kalıp tekne ile farklı koylara gitmek en güzeli. Zaten birazdan yazımda hepsini anlatacağım.

İlk olarak kalacak yer ile ilgili bilgi vereyim. Adada bir kaç güzel butik otel var. Swan Lake en iyilerinden biri ama fiyat olarak diğerlerine göre daha yüksek. Luna Begonvil, Selimiye Mavisi, Luca Boutique otel, Üzüm tatil evi ve Badem tatil evi bunlardan bir kaçı. Biz özel plajı olması nedeniyle Badem tatil evini tercih ettik çünkü Selimiye'deki en büyük sorunlardan biri nerede denize gireceğiniz. Oteller dışarıdan almıyor ve Selimiye'nin içerisinde su koylardaki kadar berrak değil. Aşağıda plajımı görebilirsiniz. Özellikle sabahları deniz harika oluyordu, duşu, tuvaleti, ahşap iskelesi ile beklediğimizin üstünde çıktı bu plaj. Otelin teknesi sizi plaja getirip, götürüyor.Otel'in odaları gayet güzel, servisde çok ilgililer, istediğimiz herşeyi yaptılar diyebilirim:) Tek sınıfta kaldıkları konu benim için kahvaltı. Hem lezzet, hem de çeşit olarak bekleneni vermedi ne yazık ki. Ama manzarası ve ikramları ile onu da unuttuk diyebilirim.

Deniz anlamında en iyisi tabi ki tekne turları, harika koylarda yüzüp, değişik yerler görebilirsiniz. Bence tatiliniz 2 gününü tekne turlarına ayırın. Bir gün Selimiye civarını bir gün de Bozburun tarafını gezebilirsiniz. Biz bu tatil Bozburun tarafını gezmedik ama oralarda da çok güzel koylar olduğunu biliyorum. Betwinus bloğundan Dilem Deniz Kızı Restaurantı özellikle çok önerdi.
Akşam yemeği için alternatif çok. Biz Sardunya restaurant, Bülentin yeri ve Badem mantıyı denedik. Sardunya restaurant bence Türkiye'nin en iyi balıkçılarından biri. Yediğim herşey çok güzeldi. Bülentin yeri de zeytinyağlıları ve sütlü levrek i ile ünlü. Yemekler çok lezzetliydi ama biz yemeklerden çok Bülent beyin sohbetini ve sıcak ortamı sevdik. Badem mantı da İstanbul'daki mantıcılara göre çok iyi. Çıtır mantısını çok beğendik. Tatlı için de Paprika'nın tatlılarını çok sevdik. Neredeyse her tatlıyı denemiş biri olarak enginar tatlısı ve kestaneli, pişmaniyeli tiramisu favorilerim. Üzeri pamuk şekerli çilekli limonatası da efsane! Tatlı için bir yer daha keşfettik; Losta tatlıcısı. Keçi peynirli losta tatlısının tadı hala damağımda, midenizde yer olursa orayı da pas geçmeyin:)


Bir sonraki tatil yazısında görüşmek üzere:) Herkese iyi haftasonları!

1 yorum:

  1. Merhaba aslında Marmaris'in denizini merak ediyorum fazla zamanım yok yani koyları keşfe çıkacak :) fırsat bulursak eşimle 3 gün için Marmaris de güzel bir mekan bulup nokta atışı yapmak istiyoruz :)

    YanıtlaSil

Special design for Puk Fashion by GeCe