14.08.2015

Mykonos

Herkese selamlar! Uzun zamandır bloğu ihmal ettiğimin farkındayım. Yaz rehaveti tatiller ile birleşince yazmaya fırsat bulamadım. Sizlerden de Mykonos ve Yunan adaları ile ilgili yazı istiyoruz talebi gelince özet bir yazı yazmaya karar verdim:)

Son 2 yazdır gittiğim Mykonos benim için tam bir eğlence adası. İstanbul'da gece dışarı nadir çıkan bir insan olduğum halde burdaki eğlence benim için bambaşka. Öncelikle gelelim nedenlerine:

1. İnsanlar oynuyor:) Türkiye'de en çok rahatsız edici durum bir gece klubüne gidip dikilmek ya da sürekli başkalarının bakışlarına maruz kalmak. Burada herkes eğlenmenin peşinde, herkes müzikle dans ediyor, herkes kendi havasında.

2. Yemekler inanılmaz! Özellikle benim gibi deniz ürünleri aşığıysanız Türkiye'den çok daha uygun fiyatlara çok iyi yemek yemeniz mümkün.

3. Her ne kadar plajlarda para ödense de Türkiye'de gibi bir beach club gerginliği yok. Olsa da denizi kapatmıyorlar. Özel bir giriş ücreti yok, sadece şezlonglara para veriyorsunuz.

Gelelim önerilerime. Plaj konusunda alternatif çok. Mykonos'un denizinin çok güzel olduğunu söylemeliyim. Nammos'un da içinde olduğu Psarou Beach, Kalo Livadi(Elia ve Solymar'ın olduğu), Paraga(Kahlua'nın olduğu) benim favori plajlarım arasında. 
Bu plajların içinde Nammos eğlence, deniz ve yemek anlamında 1 numara. 2 sene de Nammos'u es geçmedim. Özellikle akşam saati başlayan happy hour'da artan müzik ile herkes masa ve sandalyelerin üstünde, herkes plaj kıyafetleriyle en doğal halinde. Yemeklerini zaten anlatmaya gerek yok, kesinlikle tavsiye ederim.

Nammos'un dışında, bu sene ilk defa gittiğim Paraga'yı da çok beğendim. Denizi çok güzel. Plaj olarak da servis ve hizmet anlamında Kahlua'yı tavsiye ederim, özellikle happy hourları çok iyi. Paraga plajının sonunda bu sene yeni açılan Scorpios var. Scorpios ne yazık ki beni hayal kırıklığına uğrattı. Burunda olduğu için çok rüzgar alıyor, denizini ve plajını da hiç tavsiye etmem. Yemekleri, barı, tasarımı güzel ama plaj beklentimi karşılayamadı. Eğer yine de gidip görmek istiyorum derseniz Pazar akşamları partileri oluyor. Ünlü akınına uğrayan bu partilerde, Alessandro Ambroiso, Ana Beatriz, Brian Atwood gibi ünlüleri görürseniz şaşırmayın, gittiğim akşam hepsi oradaydı.

Denizin yine harika olduğu koylardan biri olan Kalo Livadi'ye geçelim. Geçen sene Elia beach'e gitme fırsatı bulmuştum, plajı, denizi, yemekleri çok başarılı. Solymar 2 senedir gitmek kısmet olmadı, oranın da akşam partilerinin çok iyi olduğunu duydum.

Yemek konusuna gelince, geçen sene favori restaurantlarımdan biri olan Interni bu sene beni hayal kırıklığına uğrattı. Gittiğimiz akşam Lucca-Interni gecesi olduğundan mıdır bilinmez rezervasyonumuzdan 1:30 saat sonra oturabildik. Çok kalabalıktı, müzik de bekleneni vermedi. Ama yine de daha sakin bir akşam gidin, görün derim. Yemekleri göz doyurucu. Mykonos'da benim en favori restaurantım Sea Satin. Yemekleri, atmosferi ve yemekten sonra sandalye tepesinde eğlencesiyle aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Ama bunların da ötesinde mekanı benim için bu kadar özel yapan işletmecisi Yorgos. Giderseniz Yorgos'u bulun, Türkiye'den olduğunuzu söyleyin. En iyi servis ve hizmeti alacağınıza eminim:) Bu sene yeni açılan Hakkasan da iyi bir yemek alternatifi olabilir. Onun dışında gitmediğim ama adını çok duyduğum sokak arasındaki Nikos Taverna'da önerebileceğim yerlerden. 

Akşamüstü güneşin batışının en güzel izlendiği yerlerden biri olan Little Venice'i de unutmamak lazım. Galleraki ya da yanındaki barlardan birine oturalabilir, kokteylinizin tadını çıkarabilirsiniz. Solunuzda kalan Rüzgar gülleri de Mykonos'un en önemli simgelerinden, hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmayın:)

Son olarak kalacak yer önerisine gelirsek. Mykonos diğer Yunan adalarına göre daha pahalı. Bu da hem merkezi, hem temiz hem de uygun fiyatlı bir otel bulmayı zorlaştırıyor. Nazos hotel bunların hepsini karşılıyor. Sahibi George Nazos da çok komik bir insan:) 

Eğer 2 kişiyseniz araba kiralamak gereksiz, ATV, Vespa gibi bir çok seçenek var. Kalabalıksanız Araba mantıklı olabilir ama bence merkezde kaldığınızda çok da gerekli olmuyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, herkese mutlu haftasonları şimdiden:)

0 yorum:

Yorum Gönder

Special design for Puk Fashion by GeCe