2.06.2015

Some talk about basics

Artık yaşlanıyormuyum bilinmez elim daha çok basic parçalara gider oldu. Trendler gelip geçici ama klasikler her sezon size kalıyor. Bir kaç sezondur da güzel askılı bluz arayışındayım, baktıklarım ya çok açık, ya kumaşı kötü ya da duruş olarak tam aradığım şıklıkta değillerdi hep, ta ki bu &other stories bluzu görene kadar. &other stories ile ilk tanışmam Stockholm'de olmuştu. Fazla yalın, minimal parçalar var. Kışın kazaklarla, renkli kabanlarla her ne kadar biraz canlansa da, herkesin seveceği türden bir mağaza değil. Ama dedim ya klasiklere döndüm diye, bu sebepten benim favori mağazalarımdan oldu. 

Gelelim yine bir klasik olan beyaz dantel eteğe. Bu tarz etek için de mağazalarda sınırsız seçenek var ama genel sorun ya istediğim gibi oturmayışı ya da kumaşının basit duruyor olması olmuştu. Zara'nın içinde bile 4 farklı bu tarz etek var diyebilirim. Ama benim gönlümü fetheden lastikli beliyle kıvrım veren, kumaşıyla da hem şık hem spor görünüm veren,  herşey ile rahatlıkla kullanabileceğim bu model oldu.

Siz siz olun klasik parçalara yatırım yaparken ince eleyip sık dokuyun, hele de benim gibi yıllarca giymeyi planlıyorsanız. Mutlu haftalar herkese:)

Top/üst: &other stories
Skirt/etek: Zara
Bag/Çanta: Jimmy Choo
Bracelet/Bileklik: Valentino

1 yorum:

  1. Lovely skirt!

    Happy June :)

    http://beautyfollower.blogspot.gr

    YanıtlaSil

Special design for Puk Fashion by GeCe