30.03.2015

Paris Fashion Week - 3 Colors Rule

Paris sokaklarını topuklularla yürümek Sex and City'den beri hayalimdi sanırım. Her ne kadar Carrie'nin Manoloları ile girdiği çukurlar aklıma gelse de bu şehre yakışır bir kombin isteğiydi benimki. Ve şansıma bakın ki hava mükemmeldi, Mart başında Paris'de baharı yaşadım diyebilirim. Fotoğraflarda göreceğiniz üzere çorapsızım ve evet üşümedim:) Belki heyecandan belki hareketten bilinmez ama Paris beni bu sefer beklediğimden çok sıcak karşıladı.

O gün Eddie Borgo'nun sunumuna davetliydim. Daha önceki postumda anlatmıştım, detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Sunumdan önce Beyrutlu bir ailenin işlettiği Cafe Madame'da kahvaltımı yaptım. Daha sonra sokaklarda yürüyerek önce Opera'da biraz dolaştım sonra da Pierre Herme'de makaron molası verdim. 

O günkü kombinim aslında rahat ve şık bir kombindi diyebilirim. İlk olarak Machka'dan seçtiğim şort etek ve pembe kazağı yine Mackha'dan seçtiğim yeşil ceket ile kombinledim. 100 milyonuncu kez sölüyorum ama yine söleyeceğim:) canlı ve zıt renkleri çok seviyorum, özellikle de doğru kombinlendiğinde. Yeşil ile pembe birbirine çok yakıştı. Ayakkabılarım Prada çantam ile de çanta-kazak-ayakkabı uyumunu yakaladım. Böylelikle çok renkli giyinmenin altın kuralı, baskın tek bir renk olan pembe ile diğer renkleri pembeye uydurmuş oldum. Keyifli haftalar herkese!

It was one of my dreams walking Paris streets with heels since I've watched Carrie in Sex and the City. Although Carrie had lots of struggle, I didn't give up on my dream:) Lucky me the weather was amazing during my trip, so I had a chance to wear my Manolos with bare legs. 

That day I was invited to Eddie Borgo presentation for which you can read the post from here. Before the presentation, I had a chance to have a lovely breakfast at Cafe Madame then I walked in Paris streets before stopping by a Pierre Herme shop. 

I preferred to wear colorful and contrast outfit from Machka. I used three color rule, therefore I picked same color tone knit, bag and heels not to look confusing. And I think pink and emerald green contradiction matched very well. I am in love with contrast colors as I am saying millionth times:) Hope you have a great week!
Total look: Machka
Sunnies/Güneş Gözlüğü: Celine
Heels/Ayakkabı: Manolo
Bag/Çanta: Prada

1 yorum:

  1. İnstagramda da söylediğim üzere ben kullandığın renklere gerçek anlamda ba yıl dım!

    YanıtlaSil

Special design for Puk Fashion by GeCe