17.02.2015

Yes to Shades

Güneş gözlüğü artık benim için yaz kış çantamda taşıdığım bir aksesuar. Sadece güneşe karşı değil kirli havaya, dumana, alerjiye karşı da gözümü koruyor. Peki hepimiz için vazgeçilmez bir parça olan güneş gözlüklerini seçerken nelere dikkat etmeliyiz;


  1. Öncelikle yüz şekli çok önemli. Yuvarlak bir yüzü tam yuvarlak modeller kötü göstereceği gibi ince bir yüze de fazla keskin hatlara sahip gözlükler gitmiyor. Yuvarlak yüzlü kişiler kare ya da köşeli modelleri tercih edebilirken, uzun yüzlüler geniş çerçeveli modelleri tercih edebilir.
  2. Benim için çok önemli olan diğer bir konu da gözlüğün kaşı kapatması. Normalde büyük çerçeveli olmadıkça her gözlük tamamen kaşı kapatmaz, ama bazı gözlükler var ki kaşın çoğunu dışarıda bırakıyor. Hele de benim gibi kaş renginiz koyu ise bu çok sırıtabiliyor, hiç tavsiye etmiyorum.
  3. Gelelim son konuya, gözlüğün yüzünüze oturuş şekli. Bunu en iyi burnunuza nasıl oturduğu ile anlarsınız. Sakın burnunuza tam oturmayıp havada duran gözlükleri tercih etmeyin, en ufak öne eğilmenizde yüzünüzden düşebilir.
Benim bu çekimde seçimim illesteva marka gözlük oldu. Birbirinden farklı renk ve model seçeneğine sahip. Bir çok ünlünün tercih ettiği bu gözlükleri Kent Optik'de bulabilirsiniz.Top/Üst: Zoe Karssen
Sunnies/Gözlük: İllesteva

1 yorum:

  1. Yes, yes to shades, hele mor hele illesteva ise daha da YES : ) Cok yakismislar, iyi ozetlemissin secim kriterlerini. Bu morlari da baska bir FW te gormek istiyorum sende, aynali aynali fotolar cekelim yine : ) Ve ZOE top tabiki cok LOVE : )

    YanıtlaSil

Special design for Puk Fashion by GeCe