19.01.2015

Sky High

Yüksek belli pantolonların uzun gösterdiği hepimizce bilinen bir gerçek. Peki yüksek belli kot seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Öncelikle kumaşın esnekliği ve kavrayışı çok önemli. Ne kadar dar ama aynı zamanda esnek olursa hem o daha iyi kavrar hem de tam yukarı çıkarak, belinize tam oturur.

Ben bu kotu seçerken, özellikle kumaşına bayıldım. Mango'da böyle bir kalıp ve kumaşı bulabileceğimi hiç tahmin etmezdim ama hem modeli hem duruşu harika! Üstelik 1 beden ince de gösteriyor diyebilirim. 

Son bir öneri, yüksek bel pantolonları kısa üstlerle kombinlemek istemiyorsanız, giyeceginiz bluzu ya da kazagı kotunuzun içine atın. Hem belinizi vurgulayabilir hem de bacaklarınızın uzun görüntüsünü kesmemiş olursunuz.

It's a known fact that high waisted pants always make you taller. What are the styling tips that we should take consider while wearing these pants?

First of all, you should make sure the fabric is stretch and mold is skinny. Jeans should definitely get the shape of your body.

While I was choosing this jean at Mango, I loved its' fabric and how it looks on my body. Plus, it shows you one size skinnier.

One last tip, combine your high waisted jeans with crop tops or put your tops inside your pants. It's important to emphasize your belt and create long leg look.


Knit/Kazak: Benetton
Jeans: Mango
Heels/Ayakkabı: Zara(old)
Bag/Çanta: Celine

2 yorum:

  1. Yüksel bel'e öyle alıştım ki düşük bel kabus gibi geliyor :)

    Çok yakışmış yüksek bel jean<3
    Enerjin öyle güzel ki hersey yakışıyor sana,çok yakında buluşacağııız buket :))

    YanıtlaSil
  2. Buketim cidden cok yakismis yuksek bel ve tbiki bu renk : ) Bende de bir kirmizi var, dur cikarayim yine ortaliga, bayadir giymemistim. Ve beli kesmedigi icin de rahat oluyorlar cidden.

    YanıtlaSil

Special design for Puk Fashion by GeCe