13.01.2015

Investment Piece: Cashmere

Her sezon dolabımıza bir sürü parça ekliyoruz. Bazen trend olduğu için bazen sadece indirimde olduğu için ihtiyacımız olmayan bir sürü parçayı aldığımız oluyor. 

Son yıllarda dolabımdaki karmaşadan kurtulmak adına biraz daha klasik parçalara yatırım yapmaya başladım. Bu parçalar hem zamansız hem de dolabınızın kurtarıcıları oluyor. Daha önceki postlarımdan birinde(buradan bakabilirsiniz) minik siyah elbisenin dolabın en büyük kurtarıcılarından olduğunu söylemiştim.

Bu postta ise herkesin dolabında yer alması gereken kaşmir kazakları mercek altına aldım. Zara indiriminin ilk gününde yakaladığım bu kaşmir kazak hem rengi hem de yumuşak dokusuyla klasikler arasına girdi bile. İster hareketli bir etek ile kombinleyin, ister dar kotunuzla. Zara'da kaçıranlar için şu an Massimo Dutti'de de indirimli satılıyor.

Every season, we buy many clothes for different reasons, because they are on sale, because they are trendy. However, we should remind ourselves that do we need them?

From this perspective, I started to collect classic pieces which can be worn for many years. Cashmere is one of the best investment for your wardrobe detox. I bought this Zara cashmere knit from sale. You can also find similar ones in Massimo Dutti sale.


Knit/Kazak: Zara (Zara'da şu an indirimde, benzeri Massimo Dutti'de var)
Leggings/Tayt: Calzedonia
Boots/Bot: Alexandar Wang

2 yorum:

  1. Kediler ile uyumunuza bayıldım bu karelerde :)

    YanıtlaSil
  2. Kazak sister : ) Bende her renginden aldim nerdeyse iki uz kistir, cok sicak tutuyorlar ve kombinler icin key parcalar. Kedili fotolar da cok hosuma gitti. Ve o botlar, ahhh, indirimde yakalamaliyim bir gun : )

    YanıtlaSil

Special design for Puk Fashion by GeCe