26.10.2014

1 Skirt 2 Look: Pink Crush

Gectigimiz haftalarda Dehan ile yaptıgımız cekimlerin ilkiydi bu. Aynı etegi hem şık hem spor nasıl kombileyeceğinizi göstermek istedim. Ve spor kombin ile karşınızdayım:)

In these shootings, I wanted to show you how you can combine one skirt with both sporty and elegant look. Here I am as a sporty chic:)
Photography: dehan(http://instagram.com/dehannn)

Top: American Apparel
Skirt: Machka(old)
Sneakers: Nike airmax
Bag: Miu Miu
Jacket:Mango

21.10.2014

Elia

Bazı fotograflar vardır varlıgını unutursunuz ama görünce de mutlu olursunuz. Bu görüntüler de Mykonos'da yazın çekilmişti ve bana mutluluk vermeye yetti:) Haydi yaza dönüyoruz!

There are some photos that you think you forget but when you find them suddenly it makes you happy. These are like that from summer in Mykonos. Buckle up, we are going back to summer!
Jumpsuit: Bershka (old)
Sandals: See by chloe
Sunnies: Rayban

20.10.2014

MBFWI Day 3 Kimono Love

Bu kimonoyu Japonya'dan 2008'de aldığımda Moda haftasında giyecegimi düsünmüyordum tabi:) Sizin de böyle kenarda degerlenmeyi bekleyen parçalarınız var mı? Haydi sandık başına:)

I have never imagined that I will be wearing this Kimono in fashion week when I bought it from Japan in 2008. Do you also keep old pieces that you think some day it will become trendy? It's time to open old cases:)
Photography: Sokakmood

Kimono: from Japan
Heels: Christian Louboutin
Bag: Miu Miu
Sunnies: Rayban

14.10.2014

MBFW Day 1 Mon Petit Cheri

Photography: http://instagram.com/ilkaykya
http://instagram.com/sokakmood

Top: H&M
Skirt: Juistanbul
Heels: Manolo Blahnik
Clutch: Prada

Special design for Puk Fashion by GeCe