27.03.2013

Thanks for Everything TV Goodbye

Sizlere bugün tasarımlarını çok beğendiğim bir markadan bahsedeceğim, KAFT. KAFT, sıradan grafiklerden farklı, yaratıcı tasarımlara sahip, aynı zamanda tüm detaylarıyla özenerek hazırlanmış tasarım tişörtler ve tasarım ürünleri sunuyor. Tişört, kapşonlu ve posterin yanı sıra iphone kapakları da olan markanın ürünlerine www.kaft.com adresinden ulaşmak mümkün.
Pazar günü KAFT'dan seçtiğim tasarım tişörtümle Karaköy'ün yolunu tuttum. Önce Bej'de kahvaltı yaptıktan sonra kahve için Karabatak'ı tercih ettik. Güneşli havanın hakkını verdik doğrusu:)

I want to introduce you a brand that I love their designs, KAFT. They sell tshirts, jumpers, posters and also iphone cases very well and unique designed. You can access the producs from their website, www.kaft.com.
On Sunday, I headed to Karaköy wearing my KAFT design tshirt to have some breakfast in Bej. Then we had coffee in Karabatak. We definitely make the best of sunny weather:)

KAFT

Tshirt: KAFT
Shirt/Gömlek: Zara
Jean/Kot: Seven
Necklace/Kolye: Der liebling
Bracelets/Bileklikler: Love without a cause
Bag/Çanta: Marc by Marc Jacobs
Sneakers/Ayakkabı: Converse

25.03.2013

Juistanbul

Geçtiğimiz cumartesi dünya tatlısı Ahsen ve Duygu'nun yeni markası Juistanbul'un Passo Butik'deki açılışındaydık. Birbirinden güzel işlemeli dantelli masalsı bir koleksiyon hazırlamışlar. Bizi de çok güzel ağırladılar buradan tekrar teşekkürlerimi sunuyorum:) Koleksiyon şu an İstanbul'da Nişantaşı Passo Butik'te satılıyor, yeri çok kolay karakolun hemen karşısındaki sokak. Yazın düğünü, mezuniyeti olanlar için harika bir alternatif. Siz de farklı, şık elbiseler arıyorsanız kesinlikle uğrayın derim. Bu arada bir Bursalı olarak söylemeden geçemicem, Bursa'da da Güzel Bir Gün Butik'de satış yapıyorlar, kaçırmayın!

Ayrıca bu lansman sayesinde, sonunda Lulu, Be Twin Us, Gozde ve Zeto ile tanışma fırsatı buldum, o da günün bonusu oldu:)

At last Saturday, I was invited to a Juistanbul opening in Passo butik hosted by the owners of the brand lovely Ahsen and Duygu. They did a really good work by creating this brand. Dresses are epic! All the lace and embroidery details complete the collection. Collection is available at Passo Butik in Nişantaşı. If you don't wanna miss it, hurry up!

Thanks to this event, I finally met lovely bloggers, Lulu, Be Twin Us, Gozde and Zeto. That was the bonus of the day:)
Koleksiyonda tam benlik dediğim bana kendimi prenses gibi hissettiren bu elbise oldu:) / I felt like a princess in that dress:)


First look:

Top/Bluz: Twist
Skirt/Etek: Zara
Heels/Ayakkabı: Christian Louboutin Pigalle

Second Look:

Dress: Juistanbul

21.03.2013

You Me Qui

Mavi takıntım devam ediyor. Ne bu gözlüklerden ne de bu nefis beyaz kolyeden vazgeçemiyorum bu aralar. Aslında bu fotoğraflar 2 hafta öncesinin pazarına ait. Yazdan kalma bir günü değerlendirip kendimizi Hisar'a attık. Uzun süredir gitmeye fırsat bulamadığımız Nar'da kahvaltımızı yaptıktan sonra güneşin tadını çıkarıp çekim yaptık. Deri şortum Zara'dan, Stylestalker buna benzer birşey görüp bayılmış ama bedenini bulamadığım için alamıştım. Taba rengi de var bence bir tane edinin bu yaz topuklu, spor ayakkabı, babet herşeyle kombinleyebilirsiniz. Bluzum ise en sevdiğim markalardan Zoe Karssen. 2 ay önce Asos indiriminde kaptım, yeni giyme fırsatı buldum. Super bir hafta diliyorum herkese:)

My blue obsession doesn't seem to slow down. I can't give up this mirror shades and faboulous white necklace. This photos were taken 2 weeks ago on Sunday. We took opportunity of the nice weather and had breakfast in bosphorus side. My leather short is from Zara. I certainly recommend you to buy it. You can wear it high heels, sneakers and flats. My top is from the brand I loved most Zoe Karssen. I got it 2 months ago from Asos sale and now I am able to wear it. I wish you all a super great week:)


aynalı gözlük

Zoe Karssen
Isabel Marant ayakkabıTop/Bluz:Zoe Karssen
Shorts/Şort: Zara
Leather jacket/Deri ceket: French Connection
Shades/Güneş gözlüğü: Asos
Necklace/Kolye: Stradivarius
Sneakers/Ayakkabı:Isabel Marant
Clutch/Çanta: Marc by Marc Jacobs


16.03.2013

Mercedes Benz Fashion Week 2013

Son gün işten çıkıp gitme fırsatı bulduğum Istanbul Fashion Week bu sene yine çok renkliydi. Mercedes ve IMG gibi iki büyük global sponsorun olması Fashion Week için önemli bir gelişme oldu. Son gün gözlemlediğim ve duyduğum kadarıyla organizasyonda biraz aksaklıklar yaşanmadı değil, özellikle kapanışın yapıldığı Özgür Masur defilesinde izdiham yaşandı. Ama yine de her sene olduğu gibi eğlenceli ve renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Benim açımdan güzel tarafı farklı tasarımcıları görmenin yanında blogger arkadaşlarımla görüşme fırsatı oldu. Bir sonraki fashion week'de hedefim daha çok defileye katılıp, daha çok post yapmak:)

This year, I managed to attend Istanbul Fashion Week at the last day after work. New sponsors Mercedes and IMG is the good news for Fashion Week. Although there were some troubles in the organization, it was nice to see different designs and all blogger friends. In next fashion week, my ultimate goal is to attend more fashion shows and to do more posts:)

style stalker 

Zet and me
zetfashion

Niyan and me

Rococosh and me
rococosh

Eda Taşpınar and me
Eda Taşpınar
Deniz Berdan StudioMerve, Designroom Burcu and me

Top/Tshirt: Style Stalker
Leather Skirt/Deri Etek: Asos
Leather jacket/deri ceket: H&M
Necklace/Kolye: Zara
Bag/Çanta: Cambridge Satchel
Sandals/Ayakkabı: Zara


13.03.2013

Rock Chic

Bu aralar maviye, aynalı gözlüge ve Stradivarius'dan aldığım bu beyaz kolyeye takmış durumdayım! Her ne kadar asi görünümü kendime yakıştıramasam da deri ceket ve yırtık jean ile biraz bu havayı yakalamış olabilirim. Ama girly beyaz kolyem sanırım asi havayı kırıyor. Bir sonraki postumda da anlayacaksınız bu üç takıntım bir süre daha devam ediyor:) Fashion week' e hala gidememiş olsam da blogger dostlarımdan takip edebildiğim kadarıyla bu sene güzel işler ortaya çıkıyor. Hepinize bol modalı bir hafta diliyorum!

These days, I am obsessed with blue, mirrored sunglasses and this brand new, white necklace that I've got from Stradivarius. Since I don't prefer total rock chic look, I tried to soften it with a girly white necklace. You may see from my next post I'm seriously obsessed these pieces:) Although I haven't attended Fashion Week yet, nice job done this year. I wish you all a fashionable week!

Shades/Güneş Gözlüğü: Asos
Top/Bluz: Massimo Dutti:
Jean/Kot: Mango
Necklace/Kolye: Stradivarius
Bag/Çanta: Gucci
Leather jacket/Deri ceket: H&M

11.03.2013

Last Winter Sun

Geçen hafta sonu güneş kendini yeni göstermeye başlamış ama rüzgar hala üşütürken Bebek Baylan'da güne güzel bir kahvaltı ile başladık. Daha sonra havayı fırsat bilip çekim yaptık. Oldum olası Panama şapkalara bayılmışımdır, en sonunda Massimo indirimden aldığım bu güzellik çantamla birebir takım oluşturdu. Eskiden olsa şapkalara ön yargılı yaklaşan, uzaktan seven ben, artık cesurca her türlü şapkayı denemeye hazırım. Herkese iyi haftalar diliyorum, bol güneşli günler bizim olsun:)

Last weekend, when the sun showed itself but there was still wind chill, we had a nice breakfast in Bebek. After that, we took advantage of nice weather and did some shooting. I've always loved Panama hats, finally I got one from Massimo sales and it matched perfectly with my Celine bag. I used to hesitate buying hats but now I'm more comfortable to try every kind of it. Have a great week, wish the sunshine stay with us:)


Celine çanta

Panama hatJ brand love story jean

Lace Cardigan/ Dantel Ceket: Twist
Coat/Ceket: Zara
Jean/Kot: J Brand Love Story
Hat/Şapka: Massimo Dutti
Sunglasses/Gözlükler: Tom Ford
Bag/Çanta: Celine
Bracelets/Bileklikler: D'Arc, Mon Reve

Special design for Puk Fashion by GeCe